Blog Dr. Milady Sárové

TREATMENT<br> & CARE

Pozvánka do hotelu Prezident

Úvod

2022-01-24

Vřídlo a prameny v Karlových Varech jako příklad přírodního léčivého zdroje.

Klimatoterapie, peloidy a minerální vody jsou tři hlavní přírodní zdroje, které používáme v lázeňství. Před 250 000 lety při vrásnění Vřídlo vzniklo, jako lék se používá více než 600 let pod dohledem lékařů, proto jej považuji za jeden z nejstarších léků na světě. Jako přírodní zdroj nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

V jednom litru obsahuje 6,4 g solí, rozpuštěný i vázaný kysličník uhličitý, je mírně radioaktivní a teplota je, díky dýchajícímu vulkánu, ze kterého vzniká, udržována po staletí na 72 °C. Pro jeho léčebné vlastnosti ho považují za nejlepší minerální vodu na světě. Mé tvrzení mohu podpořit tím, že minerální vodu piji téměř 50 let a mnohokráte mi zachránila život. V roce 1998 jsem organizovala světový kongres balneologie společnosti I.S.M.H., poté jsem sama přednášela v 18 zemích, které mají významné minerální prameny, ale lepší zdroj pro léčbu metabolismu zažívacích onemocnění, především jater, slinivky a střev jsem nenašla. 

Z hlediska klinické farmakologie má minerální voda účinek zaprvé jako lék, za druhé jako působek, který ovlivňuje osudy jiných užívaných léků v organismu.

Biogenní minerály například hořčík, magnesium, vápník, calcium, jód, draslík, kálium, zinek, selen...atd., ale i anionty, chloridy, sírany, uhličitany se vzájemně propojují a při pitné kůře vznikají léky, které známe jako evidované registrované léky například magnesium sulfuricum, natrium boricum, calcium chloratum, kalium iodatum a tak dále. Například magnesium sulfuricum má působící účinky na metabolické pochody v játrech a má vliv na střeva účinkem projímavý. Je to homeostatikum, které udržuje stálost složení vnitřního prostředí. Hořečnatý iont působí jako přímý stimulant na funkci jater, enzymy cholecystokinin a řadí se mezi skutečná farmaka. Léčíme v Karlových Varech proto záněty střevní a také často zácpu obstipaci.

Druhá funkce vody je, že napomáhá absorbci léků a distribuci do místa, kde lék pomáhá. Minerální voda zajišťuje přestup léků v místě podání do cév a rozvod do orgánu, ve kterém lék účinkuje.

Jak prokázal profesor Benda v roce 1997, procesy sulfatace za účasti minerálních vod s vysokým obsahem síry má nepochybný význam na detoxikaci jater a těla na distribuci a exkreci léků po těle.

Karlovarské minerální vody jsou darem přírody. Samy jsou farmaky a ovlivňují procesy farmakokinetické podávaných léků. Jsou nezastupitelné. Působí na metabolismus celostně, nemají vedlejší nežádoucí účinky jako mnohé léky, které naopak pomáhají z organismu vyvést a tělo detoxikovat.

Léčila jsem profesora Sioma Kagana, který v 90 letech přijížděl každoročně z USA do Karlových Varů a na dotaz svého lékaře:" Proč létáte tak daleko, když jste úplně zdráv"? říkával: "abych zůstal i nadále zdráv."

Profesoři z USA Jonathan Paul de Vierville a Sioma Kagan (uprostřed) s MUDr. Sárovou u pramene Svoboda v Karlových Varech.

Toto je preventivní medicína. Přijeďte, poradíme Vám, jak i po léčbě ve Varech budete doma pokračovat ve stravování a režimu, abyste zůstali zdraví a mohli odolávat dalším virům.

2022-01-20

Pozvánka do Karlových Varů od MUDr. Milady Sárové

Proč přijet po covidu do Karlových Varů? Po covidu regeneraci těla potřebujeme. Pro zdravý metabolismus je základem pitná léčba u termomineralních pramenů. Karlovarská minerální voda je dešťová voda, která se mění 2 km pod zemí na jedinečný elixír zdraví, infuzi, která obsahuje biogenní prvky, minerály a stopové prvky nezbytné pro imunitu.

Pitná kúra léčí komplexem: voda obsahuje plyn CO2, teplota Vřídla je 72 °C. Léčí radiací, geniálním složením minerálů, chemismem. Jedná se o hydrouhličitano- sírano- chlorido -sodnou thermu. Chloridy odhleňují sliznici, hydrouhličitany alkalizují organismus, sírany čistí játra, slinivku, střeva i mikrobiom. Léčba spočívá v doplnění kvalitního stavebního materiálu do každé buňky v těle. Víte, že každá buňka je ze 70% tvořena vodou a všechny čistící procesy probíhají jen ve vodním prostředí? Prostě voda umývá a čistí všechny kanály i kanálky mechanicky a zajišťuje metabolismus v každé buňce. Pro prevenci i uzdraveni je nezbytné vypít u pramenů denně, podle váhy, kolem jednoho litru termo-minerální vody předepsaný specialistou balneologem, podle individuálních potíží po prodělaném covidu.

Na obrázku MUDr. Irena Cípová během předpisu pitné léčby.

U očkovaných lidí doporučuji preventivní pobyt. Náš tým odborníků má již velmi dobré zkušenosti! Všichni klienti, kteří u nás v současnosti pobývají se již po několika dnech cítí výrazně lépe. Pitnou kůru samozřejmě doplňujeme širokou škálou procedur: inhalace, oxygenoterapie, lymfodrenáže, kontrastní koupele, floating, aquagymnastika.

Pro novotvorby imunitních buněk má velký význam Nordic walking, dechová cvičení v lese, klimatoterapie. Můžete u nás dostat vše, co si kdokoliv přeje: termo léčba, bahenní koupele, masáže, lymfodrenáže. Vše léčebné může být doplněno širokou škálou kosmetických a zkrášlovacích procedur. K tomu všemu vynikající kuchyně s možnosti hubnutí. Blízké Krušné Hory nabízí aktuálně výborné sněhové podmínky, lyžování se přímo nabízí!

Neváhejte, přijeďte! Vary jsou v tuto dobu bezpečné, poloprázdné, nabízí čistý vzduch, unikátní jedinečnou karlovarskou vodu a specialisty, kteří prevenci a léčbě všech nemocí, které komplikují průběh onemocnění koronavirem (diabetes mellitus 2, obezita, hyperlipoproteinémie, ztukovatělá játra, atd.) rozumí. Těším se na Vás. Nezapomínejte, že zdraví máte ve svých rukách.

Vaše Milada Sárová

2021-05-27 

Václav Havel: „Tak dobrou vodu jsem ještě nepil!"

Konečně prvního června zahajujeme provoz v Prezidentu. Moc se těšíme, že po nucené odmlce vám můžeme předat nové know-how. Nelenili jsme, zkoumali jsme vliv karlovarské termominerální vody na autonomní nervový systém, imunitu a zdraví. Jsem ráda, že vám mohu oznámit, že naše pilotní studie potvrdila všechna má očekávání.

V těle člověka probíhají zázračné reakce každou vteřinu v každé buňce. Léčím se touto vodou půl století. Díky vynucenému volnu jsem měla čas, abych se s docentem Petrem Koliskem utvrdila v tom, o čem jsem skálopevně přesvědčená. Pitná léčba, kterou v Prezidentu umíme předepsat na míru pro každého z vás, se může stát preventivním základem vašeho zdraví a zlepšené imunity.

Přijeďte všichni, hodně se o sobě dozvíte. Celostní, individuální přístup komplexní léčby v hotelu Prezident vás preventivně naučí starat se od mládí o svoje zdraví. Karlovarské prameny jsou přirozený zdroj zdraví, naučte se je preventivně užívat. Pak se dočkáte aktivního stáří.
Všem vám přeji krásné dny plné zdraví prožité s láskou ve svých rodinách.
Vaše lázeňská lékařka Milada Sárová


Imunita a karlovarská lázeňská léčba.
Přes 600 let od vlády krále Karla IV. se používá vřídelní voda k léčbě. Vřídlo je světový unikátní přírodní léčebný zdroj. 200 let se používal v podobě dlouhotrvajících koupelí. Kůže je první imunitní bariéra, která zabraňuje vstupu bakterií do těla.
Od roku 1522 Dr. Václav Pajer jako první v Evropě doporučuje pití karlovarské vody, zapojuje druhou bariéru, sliznici zažívacího traktu. Výzkumný ústav balneologický a profesor Jaroslav Benda vědecky potvrdili léčbu nemocí zažívacího traktu, jater a slinivky.
V současné době i díky pandemii máme zcela nové poznatky o imunitním systému. Známe jednotlivé buňky imunitního systému, které vznikají v kostní dřeni nebo thymu jako T lymfocyty. Volně se pohybují krevními a lymfatickými cévami, ale i volně migrují všemi tkáněmi, krví a mízou. Odhaduje se, že imunitní systém člověka tvoří 1012 buněk většinou bílkovinné povahy. Všechny buňky těla spolupracují. Je to neuvěřitelná podívaná, co buňky umí. Játra se velkou měrou podílí na léčbě zánětu, tvoří prozánětové cytokiny např.  CRP, který reguluje zánět. Karlovarská minerální voda má svým chemickým složením a teplotou léčebný vliv na tvorbu žluče a čištění jater.  Úspěšně léčíme játra nejen po žloutenkách, ale i ztukovatělá játra alkoholiků, nemoci slinivky a střev.
Náš poslední výzkum potvrzuje pozitivní vliv i na
autonomní nervový systém, který upevňuje zdraví tím, že řídí práci orgánů, spolupracujících na ochraně a imunitě těla.
Otázky prevence zdraví a imunity jsou tak rozsáhlé, že na ně odpovíme, to co víme, při aktivním individuálním programu během vašeho pobytu v Prezidentu. 
Doporučujeme vám 12 denní pobyt, kdy základem je užívání minerálních pramenů v kolonádách.

 

Únavový syndrom

Poprvé jsme o únavovém syndromu přednášeli ve Švédsku, při podepisování partnerské smlouvy mezi lázeňskými městy Vartberg a Karlovy Vary v roce 2004.

V době pandemie Coronaviru vidíme vysoce odbornou, psychicky náročnou a nedoceněnou práci všech zdravotníků v první linii, která vede k pocitu psychické a tělesné únavy. Pro nás jsou všichni tito lidé hrdinové současnosti.

Nyní je na nás, abychom všem dopřáli možnost aktivního odpočinku, načerpání nových sil pro další náročnou práci.

Přijeďte do lázeňského hotelu Prezident, s léčbou i regenerací máme velmi dobré dlouholeté zkušenosti. Doporučujeme delší pobyt, během kterého dochází k úpravě narušených chronobiologických rytmů.  

Vznik chronické únavy je obvykle spojen se snížením úrovně nespecifických obranných a regeneračních mechanismů lidského organismu. Tělo reaguje na zátěž (infekční onemocnění, tělesná, psychická zátěž, aj.), aktivací energetických rezerv organismu, hovoříme o reakci na stres. Po odeznění  stresu,  dochází za normální situace k aktivaci regeneračních mechanismů, které obnovují mimo jiné energetický potenciál člověka.

U únavového syndromu dochází v počáteční fázi ke zvýšené aktivaci energetických rezerv a snižuje se regenerační potenciál organismu. Při déletrvající zvýšené zátěži  dochází postupně  ke snížení celkové rezistence. Tato maladaptace či dezadaptace se projevuje celkovým snížením energetického potenciálu lidského těla. Vzniká často začarovaný kruh chronické únavy spojený se snížením tělesné i psychické výkonnosti a změnami psychoemocionálního ladění organismu.  Tyto změny souvisí s poruchami integrační a regulační funkce autonomního nervového systému a jsou často spojeny se snížením  úrovně celkové imunity.

Jedním z citlivých indikátorů pro vyšetření únavového syndromu je reaktivita neurovegetativního systému, resp. posouzení aktivity sympatického a parasympatického systému.  Oba subsystémy velmi citlivě reagují na zátěž a umožňují posoudit dynamiku a úroveň regeneračních mechanismů.

Základní strategií léčby únavového syndromu je objasnit příčiny vzniku chronické únavy a zvolit vhodnou strategii léčby, která v prostředí lázeňského pobytu spočívá v optimální kombinaci lázeňských procedur, v úpravě výživy, aplikaci specifických relaxačních technik a v individuálním přístupu ke klientovi.

2020-11-21: Celou 2.vlnu COVIDU zpracovávám balneologické posudky. Úžasné. Sleduji, jak rozdíly ve složení minerálních vod, které nám připravuje matička příroda, rozhodují o tom, k čemu bude voda nejužitečnější. Naše česká země je klinika bohatá na přírodní léčivé zdroje, které nás mohou zachránit, protože bez vedlejších účinků léčí náš metabolismus, každou buňku těla, zlepšují imunitu.

Nebojte se, jakmile to bude možné, přijeďte do hotelu Prezident.

Obraťte se na odborníky, kteří Vám sestaví individuálně laděný program na regeneraci sil, očistu duše.

Budete se procházet v historických kolonádách a uzdravovat své tělo, jako milióny lidí před vámi.

2020-10-04: "S přicházejícím podzimem se začínáme obávat chřipkového období. Udělejte něco pro zlepšení své imunity. Karlovy Vary jsou nyní ještě lépe přístupné pro všechny hosty z Čech a Moravy. Přijeďte Pendolinem až do Varů a zůstaňte na lázeňský pobyt nejlépe 10 až 14 dnů. Využijte jedinečné příležitosti získat pro svůj pobyt státní příspěvek na lázně ve výši 4.000 Kč na osobu.

Proč právě k nám? Protože jsme zvyklí poskytovat služby na nejvyšší úrovni. Během prázdninových měsíců k nám přijelo velké množství hostů, všichni byli opravdu velmi spokojeni, někteří se stihli i opakovaně během léta vrátit.

Vary jsou nádherné královské město, založené králem Karlem IV. u mimořádného Vřídla, které se tvoří z dešťové vody 2 km pod zemí. Svou kvalitou a kvantitou nemá na světě obdoby. Je to zázračná tekutina, plná minerálů a energie z magmatu. Opakovaně mě během života několikrát zachránilo, mám velký respekt před jeho léčebnou mocí.

Přijeďte na léčení. Svou imunitu zlepšíte jen delším pobytem. Ve Varech léčí VODA A ČAS! Je nutné denně vypít litr zázračné teplé karlovarské minerální vody.

Víme, jak individuálně předepsat zázračné prameny, s kolegyní MUDr. Irenou Cípovou máme letité zkušenosti. Víte, že u Covidu 19 záleží na buněčné imunitě?  No a karlovarská minerální voda je dle mého názoru nejlepší pramen na světě, který díky svému neuvěřitelnému složení, jako infuze, čistí každou buňku a zlepšuje buněčný metabolismus.

Přestaňte se bát, nešetřete na svém zdraví, přijeďte k nám, víme, jak se o Vás postarat. 

Prevence a vědomí, že jsem pro sebe a své zdraví něco udělal, jsou velmi důležité. Nebát se je velmi důležité. Jako bonus Vám připravíme dárek z přírody, procedury, které nemají vedlejší nežádoucí účinky. Máme širokou škálu programů omlazovacích, zkrášlovacích, ale hlavně léčebných. Naučíte se svému tělu lépe rozumět. Moc se na Vás všechny těším.

Narodila jsem se ve Znojmě, do Varů jsme s manželem jeli na svatební cestu. Karlovy Vary jsou nejslavnější lázeňské město Evropy, které musíte poznat. Budete se procházet v lesích, kde korzovala ta nejvybranější společnost minulých století a v hotelu PREZIDENT se setkáte s čistou duší Václava Havla, se kterým jsem měla čest se 11 let potkávat. Můžete pohladit bustu pana prezidenta, kterou vytvořil brněnský architekt Ing. Zdeněk Makovský.

Kupte lístek na Pendolino, neberte auto, ale dobré boty. Budeme chodit, chůze je zdravá. Dobře se oblečte, rána jsou již chladná."

Moc se na Vás všichni těšíme.
Prim. MUDr. Milada Sárová

Nastavení soukromí a cookies

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s našimi zásady ochrany osobních údajů a cookies. Svá nastavení můžete kdykoli změnit.

Přizpůsobit